Uspešni nastopi naših učencev v badmintonu in odbojki

V sredo, 6. 12. 2023, je na OŠ Bojana Ilicha potekalo področno posamično prvenstvo v badmintonu. Za našo šolo so nastopili Katarina Polič, Maruša Štelcer, Ela Švagerl, Tim Tušak, Anže Javšnik, Nik Gorinšek ter Liam Bassin. Najvišje se je uvrstila Ela Švagerl, ki si je priborila bronasto kolajno. Njeno tretje mesto sta dopolnili še Maruša s 4. mestom ter Katarina s 5. mestom. Pri fantih je nekoliko zmanjkalo za medaljo, premoč so morali priznati nasprotnikom v četrtfinalih. Nik, Anže in Liam so zasedli mesta od 5 do 8, ter še Tim 9. mesto.

Prav tako so naslednji dan na OŠ Bojana Ilicha uspešno nastopili še starejši dečki v skupinskem delu občinskega prvenstva v odbojki. Za našo šolo so igrali Lucas Biderman da Costa, Anže Javšnik, Nace Žohar, Filip Robnik, Luka Kodrič, Klemen Vrhunec, Tine Petrović, Lun Ledinek, Matija Puh, Liam Bassin, Nik Gorinšek, ter Tim Tušak. Pomerili so se z OŠ Tabor, OŠ bratov Polančičev ter z OŠ Bojana Ilicha. Suvereno so z 2:0 v nizih premagali OŠ Tabor in OŠ bratov Polančičev, medtem ko so bili proti domačinom boljši le prvi niz. V drugem nizu so zaradi slabšega sprejema servisa morali priznati premoč nasprotni ekipi. Tretji, skrajšani in odločilni niz, so pričeli odlično ter povedli z 8:6, nato pa po menjavi strani popustili in za malo izgubili. Skupno drugo mesto v skupini jim je zagotovilo nadaljevanje tekmovanja v finalu občinskega prvenstva (19.12.2023), kjer bodo merili moči še z OŠ Kamnica ter OŠ Prežihovega Voranca.

Čestitamo vsem učencem in učenkam za borbenost in uspešne nastope v badmintonu ter odbojki!

Zapisal Iztok Nipič

(Visited 221 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost