Tretješolci uspešno zaključili plavalni tečaj

Vsako leto se tretješolci veselijo plavalnega tečaja, saj jim predstavlja prijeten dogodek šolskega leta. Letos je tečaj potekal od 16. 9. do 27. 9. 2024. Bil je več kot le priložnost za učenje plavalnih tehnik, ampak tudi za razvijanje samozavesti, vztrajnosti in ljubezni do vode.

Učenci so se v teh 14 dneh naučili osnovnih plavalnih tehnik, kot so prsno, hrbtno in kravl, ter se spoznali z varnostnimi pravili v vodi.

Vsak dan tečaja je prinesel nove izzive in priložnosti za napredek. Učenci so se učili pravilnega dihanja, drsenja po vodi in koordinacije gibov. Skozi tečaj so pridobili samozavest in občutek dosežka, ko so uspešno preplavali prve dolžine olimpijskega bazena.

Na letošnjo generacijo smo lahko še posebej ponosni, saj so prav vsi osvojili srebrnega delfina in s tem dokazali, da so pravi plavalci. Kdo ve, morda pa se ravno med njimi skriva tudi prihodnji prvak v plavanju.

zapisala: Petra Polanec